Adapter MHL z kablem HDMI – połączenie tableta lub smartfona z telewizorem – Recenzja

Adapter MHL z kablem HDMI

Do testów w naszej redakcji MediaTester otrzymaliśmy kabe MHL, bardzo praktyczne rozwiązanie dla tych, którzy chcą na TV zobaczyć obraz ze smartfona lub tableta, który obsługuje MHL.

Adapter MHL z kablem HDMI (3)
Adapter MHL z kablem HDMI (3)

Przy okazji moi drodzy czytelnicy, zachęcam Was na wstępie do subskrypcji naszego kanału MediaTester na YouTube, gdzie umieszczamy nasze wszystkie filmy testowe i recenzje wideo. Dzięki subskrypcji, od razu po opublikowaniu naszych filmów dostaniesz na maila informację, by móc zobaczyć co aktualnie testujemy i w razie potrzeby dołączyć do testów, poprzez swoje zgłoszenie testu pod filmem w komentarzu, a my go wykonamy :), jednocześnie zachęcamy do polubienia nas na Facebooku, nasz profil to MediaTesterPL. Zapraszamy Was do wspólnych testów. Dziękuje za Wasze wsparcie.

Zapraszam Was do mojej krótkiej recenzji z testów jakie mieliśmy okazję wykonać, będą pozytywy i negatywy, miłej lektury i oglądania 🙂

Dzięki Adapter MHL z kablem HDMI możemy połączyć smartfona lub tableta obsługującego MHL z telewizorem lub rzutnikiem przez HDMI. Zaletą prezentowanego modelu jest to, że produkt ten posiada w sobie wszystkie kable, jedyne czego potrzebujemy to zasilania USB do naszego adaptera, czyli ładowarki sieciowej do smartfona lub wolnego gniazda USB w telewizorze. Kabel HDMI do TV jest zabudowany w komplecie, stąd jest to urządzenie bardzo praktyczne i droższe o ok. 10 zł od samego adaptera, którego testy też wykonywaliśmy w naszym serwisie.

Adapter MHL z kablem HDMI daje nam spore możliwości, ponieważ bezpośrednio z tableta lub smartfona wyświetlamy całą zawartość ekranu na naszym telewizorze lub rzutniku, nie tylko zdjęcia, filmy i muzykę. Dzięki temu bez problemu możemy wykorzystywać urządzenie do grania, oglądania filmów, pokazywania prezentacji, przeglądania Internetu. Jeżeli jeszcze do smartfona lub tableta podłączymy bezprzewodową myszkę i klawiaturę, to smartfon lub tablet może robić za komputer.

Adapter MHL z kablem HDMI umożliwia przesłanie obrazu w rozdzielczości 1080p, przy 60fps. Współpracuje z większością smartfonów i tabletów Samsunga i nie tylko, które obsługują standard MHL (Media High-Definition Link). Zobaczcie film, a wszystko będzie jasne.

Zastosowanie zależy od potrzeby, jednak gdy ktoś ma tv bez wifi, a posiada hdmi, wydaje się to urządzenie wręcz niezbędne lub bardzo przydatne.

Bez podłączenia ładowarki do adaptera, urządzenie nie działa.

Przy okazji przetestowaliśmy na prośbę jednego widza wydajność smartfona Samsung GALAXY S4 w benchmarku AnTuTu z podłączonym telewizorem przez MHL oraz bez podłączonego telewizora, by zobaczyć jakie różnice wydajności będą widoczne, zobaczcie.

Poniżej jeszcze ogólny film o technologi MHL i praktycznym zastosowaniu:

Adapter MHL z kablem HDMI otrzymaliśmy do testów z firmy X-FON Serwis Telefonów w Bytomiu www.xfon.com.pl, za co bardzo dziękujemy, a naszych widzów zapraszamy do korzystania z usług tej firmy.


Subskrybuj nasz kanał MediaTester na YouTube
Polub nasz profil MediaTesterPL na Facebooku

Visits: 24

Posted by MediaTester

Entuzjasta i pasjonat nowoczesnych technologii. Zapraszam Ciebie także na mój główny blog i kanał YouTube o nazwie ForumWiedzy.pl, gdzie prezentuję wszystkie moje materiały. Kliknij i subskrybuj, zapraszam. https://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1

Website: http://www.youtube.com/c/mediatester?sub_confirmation=1