Adapter MHL – połączenie smartfona z telewizorem – Recenzja

Adapter MHL

Adapter MHL
Adapter MHL

Testujemy Adapter MHL, przez który możemy połączyć smartfona lub tableta obsługującego MHL z telewizorem lub rzutnikiem przez HDMI. Do tego adaptera potrzebujemy dodatkowo ładowarki do naszego smartfona lub wolnego gniazda USB w telewizorze (wystarczy 500 mAh, jednak zalecany prąd taki jak w oryginalnej ładowarce smartfona, czyli najlepiej podłączyć do adaptera ładowarkę od smartfona oryginalną) oraz kabla HDMI do podłączenia adaptera z telewizorem lub rzutnikiem.

Przy okazji moi drodzy czytelnicy, zachęcam Was na wstępie do subskrypcji naszego kanału MediaTester na YouTube, gdzie umieszczamy nasze wszystkie filmy testowe i recenzje wideo. Dzięki subskrypcji, od razu po opublikowaniu naszych filmów dostaniesz na maila informację, by móc zobaczyć co aktualnie testujemy i w razie potrzeby dołączyć do testów, poprzez swoje zgłoszenie testu pod filmem w komentarzu, a my go wykonamy :), jednocześnie zachęcamy do polubienia nas na Facebooku, nasz profil to MediaTesterPL. Zapraszamy Was do wspólnych testów. Dziękuje za Wasze wsparcie.

Zapraszam Was do mojej krótkiej recenzji z testów jakie mieliśmy okazję wykonać, będą pozytywy i negatywy, miłej lektury i oglądania 🙂

Bez podłączenia ładowarki do adaptera, urządzenie nie działa.

Adapter podczas pracy ładuje nam smartfona, jednak gdy w smartfonie będzie uruchomionych sporo aplikacji, bluetooth, wifi, ekran na maksimum możemy zauważyć, że urządzenie mimo iż się ładuje, to się faktycznie rozładowuje, bardzo wolno, ale jednak, to jest normalne zjawisko, testowałem na kilku adapterach MHL, jeżeli uruchomimy film na smartfonie i ekran będziemy mieli maksymalnie przyciemniony, dodatkowo wyłączymy wifi, internet, bluetooth, to urządzenie będzie zużywać mało energii i będzie ładowane. Często gdy włączamy film przez adapter, film odtwarzany jest tylko na telewizorze, tak by oszczędzać energię w smartfonie.

Adapter MHL
Adapter MHL

Jest to bardzo wygodne i praktyczne połączenie, gdy chcemy odtworzyć film lub zdjęcia, albo dowolną aplikację typu grę na większym ekranie. Cała zawartość ekranu smartfona lub tableta jest wysyłana na telewizor lub rzutnik z minimalnym opóźnieniem, zauważalnie mniejszym niż połączenie bezprzewodowe miracast / widi.

Urządzenie warte uwagi ze względu na niską cenę ok 39 zł i bardzo praktyczne wykorzystanie.

Zobaczcie film, w którym omawiam praktyczne zastosowanie, zalety i wady urządzenia.

Adapter taki umożliwia przesłanie obrazu w rozdzielczości do 1080p (1920 x 1080 pikseli), przy 60fps (klatki na sekundę). Współpracuje z większością smartfonów i tabletów Samsunga, które obsługują standard MHL 11 pin (Media High-Definition Link).

Przy okazji przetestowaliśmy na prośbę jednego widza wydajność smartfona Samsung GALAXY S4 w benchmarku AnTuTu z podłączonym telewizorem przez MHL oraz bez podłączonego telewizora, by zobaczyć jakie różnice wydajności będą widoczne, zobaczcie.

Poniżej jeszcze ogólny film o technologi MHL i praktycznym zastosowaniu:

Adapter MHL otrzymaliśmy do testów z firmy X-FON Serwis Telefonów w Bytomiu www.xfon.com.pl, za co bardzo dziękujemy, a naszych widzów zapraszamy do korzystania z usług tej firmy.

Subskrybuj nasz kanał MediaTester na YouTube
Polub nasz profil MediaTesterPL na Facebooku

Views: 24

Posted by MediaTester

Entuzjasta i pasjonat nowoczesnych technologii. Zapraszam Ciebie także na mój główny blog i kanał YouTube o nazwie ForumWiedzy.pl, gdzie prezentuję wszystkie moje materiały. Kliknij i subskrybuj, zapraszam. https://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1

Website: http://www.youtube.com/c/mediatester?sub_confirmation=1