TVP1, TVP2 nie odbiera na DVB-T – ROZWIĄZANIE

TVP1, TVP2 nie odbiera na DVB-T – ROZWIĄZANIE

Słaby zasięg DVB-T TVP1, TVP2, MUX – Rozwiązanie!

Sposób na problemy z naziemną TV – DVB-T w Bytomiu i nie tylko.
Od kilku tygodni miałem problem z TVP1, 2 itp. z MUX3, rozgryzając temat i sprawdzeniu wszystkiego (antena nowa, kabel ok, inne muxy idealnie, programy idealnie, a ten od TVP1 lipa, zadzwoniłem do elektronika na sikorskiego, gdzie rok temu antenę kupowałem. Pani mi powiedziała, że od kilku tygodniu sporo ludzi przychodzi po nowe anteny bo mają problem z tymi programami.

Dziś ją poprosiłem o symetryzator do mojej anteny, bo podejrzewam, że wzmacniacz z zasilaczem, to nie jest najlepsze wyjście i to chyba przez to, zamieniłem, antenę na oko ustawiłem, byle jak w miarę w stronę KOSZTOWY, schodzę do domku, a tu wszystkie 24 kanały idealny obraz, zasilacz oczywiście wyciągnięty z prądu.

Koszt symetryzatora, czyli płytki do anteny – 5zł, a teraz zaoszczędzę na prądzie, bo zasilacz wypięty.

Być może ta moja porada się komuś z Was przyda, jeśli będzie miał taki sam problem jak ja. Do Kosztowy – to tylko 24 km, zatem zasilacz ze wzmacniaczem, to jak widać problem.

W filmie pokazałem krok po kroku wymianę w antenie wzmacniacza na symetryzator i wszystko co istotne.

Przy okazji zachęcam do subskrypcji mojego kanału ForumWiedzy.pl na YouTube, wrzucam tam ciekawe poradniki, jak chociażby ten.

 

Tu poradnik krok po kroku jak krok po kroku zainstalować antenę do odbioru DVB-T – czyli naziemnej telewizji cyfrowej:

Visits: 81

Posted by MediaTester

Entuzjasta i pasjonat nowoczesnych technologii. Zapraszam Ciebie także na mój główny blog i kanał YouTube o nazwie ForumWiedzy.pl, gdzie prezentuję wszystkie moje materiały. Kliknij i subskrybuj, zapraszam. https://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1

Website: http://www.youtube.com/c/mediatester?sub_confirmation=1