Nokia MD-12 – głośnik bezprzewodowy bluetooth z wydajną baterią – Recenzja

Nokia MD-12 – głośnik bezprzewodowy bluetooth z wydajną baterią

Do naszej redakcji otrzymaliśmy do testów kolejny produkt, tym razem jest to głośnik bezprzewodowy bluetooth firmy Nokia.

Nokia MD-12 Głośnik Bluetooth odpowiada na potrzeby konsumentów poszukujących ciekawego wizualnie oraz praktycznego głośnika bluetooth o mocnej baterii, która wytrzyma ponad 10 godzin non stop odtwarzania muzyki.

Przy okazji moi drodzy czytelnicy, zachęcam Was na wstępie do subskrypcji naszego kanału MediaTester na YouTube, gdzie umieszczamy nasze wszystkie filmy testowe i recenzje wideo. Dzięki subskrypcji, od razu po opublikowaniu naszych filmów dostaniesz na maila informację, by móc zobaczyć co aktualnie testujemy i w razie potrzeby dołączyć do testów, poprzez swoje zgłoszenie testu pod filmem w komentarzu, a my go wykonamy :), jednocześnie zachęcamy do polubienia nas na Facebooku, nasz profil to MediaTesterPL. Zapraszamy Was do wspólnych testów. Dziękuje za Wasze wsparcie.

Zapraszam Was do mojej krótkiej recenzji z testów jakie mieliśmy okazję wykonać, będą pozytywy i negatywy, miłej lektury i oglądania 🙂

Nokia MD-12 Głośnik Bluetooth
Nokia MD-12 Głośnik Bluetooth

Głośnik ten jest bardzo dobrze wykonany, chyba jak wszystkie produkty firmy Nokia. Co do jakości wykonania i kolorowego wyglądu nie ma się do czego przyczepić, mnie podczas testów tego urządzenia zabrakło bardzo istotnych elementów, tj. dodatkowych guzików służących do sterowania muzyką ze smartfona, tableta, czy laptopa za pomocą protokołu AVRCP Bluetooth.

Głośnik ten prezentuje się świetnie, jakość dźwięku dzięki specjalnej funkcji wykorzystującej podłoże rezonujące, na którym leży, czyli np. blat stołu, sprawia wrażenie istnienia mocnego basu, zobaczcie nasz film z unboxingu i testów, a zrozumiecie, że taka funkcjonalność to rozwiązanie nietypowe i bardzo ciekawe, praktyczne, efektowne. Mając tę funkcjonalność na względzie, nie trudno dojść do wniosku, że jest to urządzenie bardzo wytrzymałe i pewnie gdyby nawet upadło, nic by mu się nie stało, dalej by działało, skoro drży jak szalone przy głośno puszczonej muzyce :).

W głośniku mamy do czynienia tylko i wyłącznie z 1 guzikiem wielofunkcyjnym, jednak jego funkcje to włącz/wyłącz urządzenie oraz odbierz i rozłącz połączenie telefoniczne, niby wystarczy, jednak urządzenie tego typu powinno też zapewniać sterowanie muzyką smartfona, który np. leży w kurtce, torbie czy też leży podłączony do ładowarki w rogu pokoju na szafce.

Tutaj mamy do czynienia ze świetnie wykonanym produktem, jednak brak sterowania z urządzenia znacząco w moim odczuciu zmniejsza funkcjonalność tego głośnika.

Jak sama nazwa wskazuje jest to głośnik bezprzewodowy, a nie zdalny odtwarzacz, zatem do swojego celu jako głośnik bezprzewodowy bluetooth sprawdza się świetnie, głośnik jest głośny, wyraźny, nic nie trzeszczy, brzęczy itp.

Nokia MD-12 Głośnik Bluetooth
Nokia MD-12 Głośnik Bluetooth

Możliwe jest podłączenie źródła dźwięku bez bluetooth, wystarczy podłączyć urządzenie kablowo za pomocą kabelka (brak w zestawie) audio 3,5 mm do odtwarzacza np. mp3, mp4 itp., w tym momencie moduł bluetooth się rozłącza i oszczędza energię, jak to zwykle bywa w tego typu urządzeniach.

Ogromną zaletą tego urządzenia poza świetnym nowoczesnym wyglądem jest jego bateria, która wg zapewnień producenta ma odtwarzać bez problemu dźwięk 15 godzin. Sprawdziłem to, podłączyłem głośnik na noc bezprzewodowo do swojego smartfona, uruchomiłem muzykę, może nie najgłośniej, ale dosyć i schowałem do szafy, następnego dnia po 15 godzinach otwieram szafę, głośnik gra, a skoro tak, to mamy pewność, że producent nie oszukuje i to bardzo dobra informacja.

W zestawie dostajemy kabel Micro USB do ładowania z komputera lub ładowarki od smartfona, a że gniazdo jest Micro USB, to podładujemy głośnik dowolną ładowarką z różnych smartfonów, zatem jeśli kabla zapomnimy, to bez problemu podładujemy urządzenie, choćby nawet power bankiem czy ładowarką znajomego.

W zestawie zabrakło kabelka audio 3,5 mm jack, drobnostka, jednak w moim przekonaniu taki kabelek być powinien w tego typu sprzęcie, tak by móc podłączyć urządzenie np. do walkmana, czy innego źródła.

Nokia MD-12 Głośnik Bluetooth
Nokia MD-12 Głośnik Bluetooth

Podsumowując test tego akcesorium wypadł mega pozytywnie, a jeśli chodzi o drobne minusy, jakie zanotowałem, to właśnie brak dedykowanych guzików do sterowania odtwarzaczem zdalnie i brak kabelka 3,5 mm w zestawie, jednak mam świadomość, że to jest moje widzi misie, a dla wielu z Was to w ogóle nie jest problem.

Urządzenie godne polecenia każdemu, kto szuka bardzo dobrego i wydajnego głośnika bluetooth, jednak należy przeanalizować, czy wykazane przeze mnie minusy, nie są dla Was także znaczącym brakiem, jeśli nie, to brać, kupować i się nie zastanawiać, będziecie zadowoleni, szczególnie, że do wyboru macie kilka kolorów, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Nokia MD-12 Głośnik Bluetooth
Nokia MD-12 Głośnik Bluetooth

Nokia MD-12 Głośnik Bluetooth otrzymaliśmy do testów z firmy X-FON Serwis Telefonów w Bytomiu www.xfon.com.pl, za co bardzo dziękujemy, a naszych widzów zapraszamy do korzystania z usług tej firmy.

Subskrybuj nasz kanał MediaTester na YouTube
Polub nasz profil MediaTesterPL na Facebooku

Views: 9

Posted by MediaTester

Entuzjasta i pasjonat nowoczesnych technologii. Zapraszam Ciebie także na mój główny blog i kanał YouTube o nazwie ForumWiedzy.pl, gdzie prezentuję wszystkie moje materiały. Kliknij i subskrybuj, zapraszam. https://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1

Website: http://www.youtube.com/c/mediatester?sub_confirmation=1