Jak odszyfrować zaszyfrowane pliki przez CryptoLocker wyłudzający pieniądze? Rozwiązanie

Jeżeli tu jesteś, to pewnie trafiło Ci się stać ofiarą zaszyfrowania plików i szukasz jakiegoś rozwiązania jak odszyfrować pliki zaszyfrowane przez CryptoLocker.

Obecnie nie ma opcji odzyskać danych z plików, które zostały zaszyfrowane bez posiadania klucza deszyfrującego i programu do odblokowania pliku.

cryptolocker
cryptolocker

Pewnie nie jeden z Was, czytających ten wpis doznało takiego problemu, nawet posiadając dobrego antywirusa, na bieżąco aktualizującego się, a pewnie wielu z Was go w ogóle nie miało, a to ogromny błąd obecnie.

Na stronie https://www.decryptcryptolocker.com/

można zapodać swój plik zaszyfrowany, podać e-mail i twórcy strony prześlą na e-mail klucz deszyfrujący, dzięki któremu powinniśmy móc odszyfrować wszystkie pliki w swoim komputerze. Oczywiście do tego jeszcze jest potrzebne narzędzie, które można pobrać tutaj z ich strony: PROGRAM DO ODSZYFROWANIA PLIKÓW DecryptoLocker.exe

Wysyłając pierwszy plik przez stronę, wyślijcie zaszyfrowany bezwartościowy plik, który nie zawiera informacji wrażliwych, mega tajnych, wystarczy byle jaki plik zaszyfrowany, a potem, gdy dostaniemy klucz programem sobie sami odszyfrujemy najistotniejsze. Plik jest twórcom strony potrzebny, do dopasowania klucza, który Wam się przyda.

To rozwiązanie w postaci strony WWW nie działa na inne odmiany zaszyfrowanych wirusów, tylko dla CryptoLocker

Nie ma 100% pewności i określonego czasu, kiedy dostaniesz odpowiedź na zgłoszenie, ale warto spróbować.

Oczywiście, zawsze można zapłacić, gdy pokaże się na komputerze stosowny komunikat :), ale to droga impreza 🙂

 

ZALECAM!

Korzystanie z dobrych antywirusów, które chronią pocztę elektroniczną, przeglądarki internetowe oraz uruchamiane programy.

Pod żadnym pozorem nie otwieramy stron, załączników w mailach od nieznanych adresatów, nawet posiadając antywirusa super extra, dana strona, wirus, załącznik może spowodować ogromne problemy… NIE OTWIERAMY CZEGOŚ, CZEGO NIE WIEMY, chyba, że mamy zabezpieczone dane odłączonym dysku zewnętrznym!

Kopie zapasowe plików robić przynajmniej raz w miesiącu na odłączonym fizycznie dysku, jeżeli znowu przytrafi się problem, to znowu zaszyfruje Wam pliki nie tylko na komputerze, ale także podłączonym dysku usb i serwerach plików połączonych sieciowo.
Nie warto ryzykować, na backup danych trzeba poświęcić chwilę czasu, tylko twardziele nie wykonują backupu, a potem płaczą…

Pomysł na artykuł powstał dzięki stronie: http://www.dobreprogramy.pl/Dzieki-DecryptCryptoLocker-odzyskamy-pliki-zaszyfrowane-przez-popularnego-szkodnika,News,56988.html, którą zachęcam odwiedzić, jest tam szerszy opis i komentarze.

Views: 71

Posted by MediaTester

Entuzjasta i pasjonat nowoczesnych technologii. Zapraszam Ciebie także na mój główny blog i kanał YouTube o nazwie ForumWiedzy.pl, gdzie prezentuję wszystkie moje materiały. Kliknij i subskrybuj, zapraszam. https://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1

Website: http://www.youtube.com/c/mediatester?sub_confirmation=1