Samsung LEVEL Box mini – Bezprzewodowy Głośnik Bluetooth – Recenzja

1. Wstęp – Samsung LEVEL Box mini

LEVEL Box mini_014

Otrzymałem od Samsunga głośnik i to nie byle jaki głośnik, jest to Samsung LEVEL Box mini, czyli najmniejszy produkt z serii LEVEL, która liczy 4 różnych produktów (Level Over, Level On, Level In, Level Box, and Level Box mini). Przenośna konstrukcja o płaskim kształcie, mająca zapewnić 25 godzinne odsłuchiwanie muzyki bezprzewodowo, dzięki technologii bluetooth z obsługą kodeka aptX, który stanowczo podnosi jakość dźwięku bezprzewodowego, zatem możemy podłączyć do urządzenia smartfona, tablet, laptopa, a także odtwarzacze przewodowe, przez wejście audio 3,5 mm z tyłu obudowy.

Przy okazji moi drodzy czytelnicy, zachęcam Was na wstępie do subskrypcji naszego kanału MediaTester na YouTube, gdzie umieszczamy nasze wszystkie filmy testowe i recenzje wideo. Dzięki subskrypcji, od razu po opublikowaniu naszych filmów dostaniesz na maila informację, by móc zobaczyć co aktualnie testujemy i w razie potrzeby dołączyć do testów, poprzez swoje zgłoszenie testu pod filmem w komentarzu, a my go wykonamy :), jednocześnie zachęcamy do polubienia nas na Facebooku, nasz profil to MediaTesterPL. Zapraszamy Was do wspólnych testów. Dziękuje za Wasze wsparcie.

Zapraszam Was do mojej krótkiej recenzji z testów jakie mieliśmy okazję wykonać, będą pozytywy i negatywy, miłej lektury i oglądania 🙂

Urządzenie jest bardzo funkcjonalne, posiada mikrofon, zatem możemy wygodnie prowadzić rozmowy w pokoju, bez używania telefonu przy uchu, przy tym ta rozmowa będzie bardzo wyraźna i zrozumiała dla rozmówcy z drugiej strony. Przetestowałem to i jestem pod wrażeniem.

EO-SG900DREGWW-12822983-0

Jest to świetne rozwiązanie dla ludzi, którzy lubią zanurzyć się w muzykę stereofoniczną pełną wyraźnego basu wszędzie tam gdzie w danej chwili są, bezprzewodowo. Zapraszam do mojej recenzji po 2 tygodniowych testach, jakie miałem okazję przeprowadzić w różnych warunkach z Samsung LEVEL Box mini.

 

 

Podpowiem Wam, że największą radość z tego urządzenia miała grupa dzieci, które nie mogły zostawić głośnika w spokoju, non stop tańcowały w pokoju podczas wypadu z przyjaciółmi w góry… ale o tym zabawnym wydarzeniu w recenzji 🙂 do której Was zapraszam.

 2. Rozpakowanie – Samsung LEVEL Box mini

Jak to zwykle bywa, każdy chce wiedzieć, co dostaje w zestawie kupując sprzęt, tak więc przedstawiam film z tzw. unboxing’u głośnika bezprzewodowego Samsung LEVEL Box mini. Zapraszam do obejrzenia.

3. Obudowa – Samsung LEVEL Box mini

Obudowa jest bardzo płaska, poręczna, z resztą tak jak w nazwie produktu “mini”, co powoduje, że ten zestaw audio możemy zabrać ze sobą wszędzie tam gdzie się wybieramy. Obudowa poza rozmiarami, które opisałem w Parametrach technicznych jest bardzo ładna, posiada świetne żywe kolory  obudów, bo mamy kilka do wyboru.

Samsung LEVEL Box mini

Dookoła głośnika mamy metalową powierzchnię perforowaną, przez którą wydobywa się dźwięk i przez którą komunikujemy się z urządzeniem.

LEVEL Box mini_006

Na górnej części obudowy mamy płaską powierzchnię, skrywającą 4 guziki sterowania, z czego guzik zasilania pełni dodatkowo rolę wskaźnika naładowania akumulatora poprzez różno-kolorowe światełko.

LEVEL Box mini_012

 

Tył obudowy zaopatrzony jest w guzik Bluetooth służący do parowania z urządzeniami bluetooth, obok znajduje się gniazdo Micro USB, dzięki któremu naładujemy nasz głośnik. Na końcu znajduje się gniazdo wejściowe audio 3,5 mm jack, do którego możemy podpiąć odtwarzacz kablowo bez technologii radiowej bluetooth.

LEVEL Box mini_007Dół obudowy pokryty jest gumowanym spodem z 4 nóżkami, który idealnie utrzymuje urządzenie w miejscu i nawet kładąc je na nachylonej powierzchni unieruchamia je podczas nawet głośnej muzyki. Dodatkowo przez dół możemy dostać się do wnętrza, np. wymieniając po latach bardzo intensywnego używania, ale jest to możliwe tylko przez serwis, ponieważ samodzielne otwieranie, to utrata gwarancji. Ostatnie strony instrukcji o tym mówią.

LEVEL Box mini_009

Obudowa jest perfekcyjna, nic nie zakłóca wydobywanie się czystego głośnego dźwięku i bardzo dobrego basu, które generowane są przez duży głośnik stereofoniczny o średnicy 55 mm i mocy 4 W.

4. Parametry techniczne – Samsung LEVEL Box mini

Głośnik Samsung LEVEL Box mini prezentuje się imponująco.

Specyfikacja ze strony Samsunga uzupełniona dodatkowymi danymi.

Specyfikacja Samsung LEVEL Box mini – EO-SG900
Bateria Wbudowana bateria Litowo Jonowa o pojemności 1600 mAh
Czas ładowania ok. 2 godzin, gdy ładowarka łąduje prądem 1A lub większym
ok. 5 godzin, gdy ładujemy z USB komputera
Głośnik 55 mm średnicy i mocy 4 W z membraną bierną
Bluetooth wersja 3.0, obsługiwane kodeki: apt-X, SBC
Moc transmisji 1 Mw
Bluetooth częśtotliwość 2,402-2,480 MHz
Profile bluetooth A2DP, HSP, HFP, AVRCP
NFC częstotliwość 13,56 MHz
Funkcje telefoniczne Odbieranie połączeń i prowadzenie rozmowy, dzięki wbudowanemu mikrofonowi
Funkcje dodatkowe S Voice, TTS,
Kolory urządzenia Niebieski, Niebieska Czerń, Czerwony, Srebrny
Łączność Wtyczka 3,5 mm jack, słuchawkowe wejście Audio
Bluetooth w wersji 3.0 + NFC łatwe parowanie
Micro USB wtyczka służąca ładowaniu akumulatora
Obudowa 156 mm szerokości, 66 mm wysokości i 50 mm grubości
392 gramy wagi
Wbudowany mikrofon z redukcją szumów i echa
Głośnik stereo
4 guziki kontrolne w górnej części i 1 guzik parowania bluetooth z tyłu urządzenia
Wskaźnik baterii Kolorowy wskaźnik w guziku zasilania
Kolor zielony, gdy ponad 60% naładowania
Kolor żółty, gdy między 30% – 60% naładowania
Kolor czerwony, gdy poniżej 30% naładowania
Zawartość opakowania Głośnik Samsung LEVEL Box mini EO-SG900
Kabel USB – Micro USB
Ładowarka sieciowa USB
Instrukcja obsługi

5. Dźwięk – Samsung LEVEL Box mini

Gdy patrzy się na to urządzenie pierwszy raz, kompletnie nie spodziewa się tego, jak dobry dźwięk z tego urządzenia może być generowany. Zaskakuje po pierwszym uruchomieniu, ciężko to opisać, ale możecie mi wierzyć na słowo.

Dźwięk wydobywa się z głośnika stereofonicznego o średnicy 55 mm z membraną bierną, dzięki któremu dźwięk z tak małego urządzenia jest bardzo wydajny i posiada bas, czyli niskie tony, bez buczenia lub dudnienia.

Należy wiedzieć, że dźwięk wysyłany bezprzewodowo, nawet z kodekiem aptX nigdy nie jest tak mocny, tzn. nie ma aż tak wysokiej rozpiętości charakterystyki częstotliwości jak połączenie kablowe, stąd jeżeli chcemy maksimum efektu, należy podłączyć zestaw kablowo do odtwarzacza za pomocą dodatkowego kabla z końcówkami 3,5 mm. Podłączyć możemy np. mp3 be bluetooth, gdy zajdzie taka potrzeba.

Gdy przyłożymy dłoń do grającego głośno urządzenia, poczujemy na palcach wibracje, jak obudowa drży… głośnik naprawdę daje radę, chodź to takie małe urządzenie, ale gra świetnie. Należy pamiętać, że do dyspozycji mamy dodatkowo aplikację Samsung LEVEL, dzięki któremu wydobędziemy z głośnika dodatkowe moce, jak funkcje zarezerwowane do połączenia przewodowego BAS, 3D, CLARITY… i inne, zobaczcie film, a zrozumiecie.

Mikrofon wbudowany bez problemu umożliwia prowadzenie rozmów jako zestaw słuchawkowy, dzięki zastosowanym filtrom szumów i echa, co znacząco podwyższa komfort rozmowy.

W drobnym stopniu prezentuje to film, jednak nagranie nie jest w stanie oddać basu, ale uwierzcie mi, że tym głośnikiem zapełnicie pokój muzyką, chodź ciężko w to uwierzyć:

6. Dodatkowe możliwości – Samsung LEVEL Box mini

Głośnik Samsung LEVEL Box mini daje nam dodatkowe możliwości w porównaniu do głośników bluetooth zwykłych. Ten głośnik umożliwia nam prowadzenie rozmów, czyli działa jak zestaw głośnomówiący. Wystarczy, że położymy urządzenie w pokoju, a urządzenie będzie sparowane z telefonem, który np. mamy w kieszeni kurtki w przedpokoju. Gdy dzwoni telefon, głośnik nas o tym informuje i wystarczy przycisnąć guzik PLAY i rozmowę odbierzemy na głośniku. Zaskoczeni będziecie jakością rozmowy, która będzie bardzo zrozumiała i czysta, zastosowane filtry szumu i echa stanowczo zwiększają jakość rozmów z tym głośnikiem.

Samsung LEVEL Box mini

 

Głośnik Samsung LEVEL Box mini posiada moduł NFC Bluetooth, dzięki któremu parowanie smartfona obsługującego NFC do tego głośnika jest niebywale proste. Wystarczy uruchomić NFC w smartfonie, tylną częścią smartfona dotknąć górnej części oznaczonej logiem NFC głośnika i urządzenia się ze sobą sparują bez potrzeby konfiguracji w ustawieniach bluetooth smartfona. Film prezentuje całą konfigurację.

Idealne rozwiązanie dla biur, gdzie czasem prowadzone są telekonferencje i wymagany jest bardzo dobry mikrofon, tak by wszyscy się rozumieli.

Samsung LEVEL Box mini

Jedną z możliwości tego głośnika jest pozbycie się dzieci podczas imprezy, dziwnie to brzmi, ale razem z przyjaciółmi, 5 rodzin pojechaliśmy w góry, zabrałem Samsung LEVEL Box mini ze sobą, na miejscu mieliśmy wynajęty duży domek, a w domku oprócz dorosłych było 7 dzieci, wystarczyło wyciągnąć głośnik i uruchomić muzykę, nie minęła godzina lub dwie, jak dzieciaki do mnie przybiegły pytając “Wujek, możemy zabrać głośnik na górę?”, oczywiście się zgodziłem, bo jak testy to testy, jak upadnie to sprawdzimy, czy wytrzymały czy też nie, ale dzieci bardzo dbały o niego, bo telefon mój na dole, głośnik piętro wyżej w zamkniętym pokoju, bo dzieciaki wszystkie! się zamknęły i tańczyły przy muzyce. Wyobraźcie sobie, wszystkie dzieci nagle znikły, a dorośli mogli spokojnie porozmawiać. Ta funkcja była rozchwytywana, co przyszliśmy ze stoku, ze spaceru, ze sanek, to “Wujek…”

Samsung LEVEL Box mini

Kolejną możliwością jest wykorzystanie tego głośnika w połączeniu ze smartfonami Samsung jako wywoływanie funkcji poprzez sterowanie głosowe S Voice, jednak na chwilę obecną smartfony nie obsługują języka polskiego, zatem obsługa głosowa smartfona lub tableta może być wykonywana w języku angielskim.

Samsung LEVEL Box mini

Najważniejszą dla mnie funkcją głośnika jest obsługa profilu A2DP oraz AVRCP, w związku z czym mamy obsługę dźwięku STEREO oraz możliwość sterowania muzyką ze smartfona lub tableta na głośniku. Możemy zmieniać głośność, przełączać na następny utwór, zatrzymywać i wznawiać, czyli sterować muzyką w podstawowym zakresie, dzięki czemu smartfon może być w kieszeni non stop.

Samsung LEVEL Box mini

 

Możliwość podłączenia głośnika do urządzenia odtwarzającego np. mp3 lub mp4 bez bluetooth, wystarczy kupić kabelek stereo z końcówkami 3,5 mm jack i podłączyć obydwa urządzenia, zatem nie jesteśmy skazani tylko na bluetooth, możemy podłączyć się też fizycznie z odtwarzaczem, co zwiększa użyteczność tego urządzenia do maksimum.

kabel 3,5 mm jack

 

NFC – czyli zbliżeniowe parowanie urządzeń bluetooth, bez konfiguracji urządzeń, tego typu rozwiązanie jest wygodne w użytkowaniu.

Samsung LEVEL Box mini

Jak widzicie, nie jest to zwykły głośnik bluetooth, ma rozbudowane dodatkowe opcje, zatem może być przydatny w wielu sytuacjach, których wyobrazić sobie wszystkich nie potrafię, ale najważniejsze wymieniłem.

7. Bateria – Samsung LEVEL Box mini

Bateria Samsung LEVEL Box mini – to rewelacja sama w sobie, podobnie do baterii w słuchawkach Panasonic RP-BTD10, które testowaliśmy, głośnik Samsunga wytrzymuje na jednym ładowaniu ponad 20 godzin, ciężko dokładnie testować, ale od momentu jak dostałem głośnik 2 tygodnie temu do testów do dziś jeszcze go nie ładowałem, a przeżył spore granie, testowanie, może nie non stop 24h, ale jestem bardzo zaskoczony wydajnością akumulatora, ciężko go rozładować 🙂

Przedstawiam instrukcję obsługi, w której znajdziemy dodatkowe informacje, łącznie z informacją o baterii i gdzie się znajduje w urządzeniu.

Akumulator wbudowany to akumulator o pojemności 1600 mAh, jak już pisałem, sprawdza się świetnie, wg zapewnień producenta, stan czuwania urządzenia może sięgać do 1000 godzin, co jest niewątpliwie świetnym wynikiem i można temu wierzyć.

8. Wydajność – Samsung LEVEL Box mini

Wydajność tak samo głośników, mikrofonu oraz baterii jest bardzo wysoka jak na urządzenie tego typu. Trzeba pamiętać, że to wersja mini i ma być ultra przenośna dzięki płaskim kształtom i nie wystającym końcówkom. Dodatkowo mamy do czynienia z bardzo wydajnym dźwiękiem, z bardzo wyczuwalnym basem, co zwiększa wydajność głośnika znacząco.

Samsung LEVEL Box mini

Z mojego punktu widzenia, a jestem bardzo wymagający względem testowanych urządzeń, to urządzenie jest bardzo wydajne i należy zwrócić uwagę na ten produkt, jeżeli potrzebujemy wydajności. Bez wątpienia, każdy nabywca tego sprzętu będzie bardzo zadowolony.

9. Podsumowanie – Samsung LEVEL Box mini

Podsumowanie recenzji głośnika Samsung LEVEL Box mini będzie bardzo pozytywne, chodź gdy przyszło do testów i jeszcze go nie uruchomiłem, to miałem mieszane myśli, szczególnie że to tak mały produkt, to jak to może grać sensownie. Ojjj jak pozory mylą 🙂

Podczas pierwszego uruchomienia przez naciśnięcie POWER przez kilka sekund i usłyszeniu dźwięku startowego, który był bogaty, nie umiałem zrozumieć, jak to może tak dobrze grać, od razu podłączyłem pod smartfona bezprzewodowo i uruchomiłem muzykę, był SZOK, a jak w equalizerze smartfona ustawiłem ulubione ustawienia ROCK, to była bajka…

Ciężko opisać wszystkie  zalety tego urządzenia, ale to naprawdę bardzo udane urządzenie, świetna jakość dźwięku, świetne kolory obudów do wyboru, stylowy wygląd urządzenia, ultra przenośna obudowa, bardzo wydajna bateria oraz możliwość skorzystania z NFC lub przewodowego połączenia sprawia, że to urządzenie ma wiele zastosowań, które wymieniłem szczegółowo w recenzji, a i pewnie jeszcze więcej.

Minusy:

 • Brak możliwości przewijania utworu w przód i tył
 • Brak możliwości powrotu do poprzedniego utworu
 • Brak kabla stereo 3,5 mm jack w zestawie
 • Wysoka cena, ale w zamian dostajemy świetną jakość i funkcjonalność

Plusy:

 • NFC – szybkie parowanie urządzeń przez dotyk
 • 55 mm średnicy głośnik stereofoniczny o mocy 4 W z membraną bierną
 • Świetny design – świetne kolory obudowy do wyboru
 • S VOICE – sterowanie głosem urządzeniem bluetooth
 • kodek aptX – wyższa jakość bezprzewodowego dźwięku bluetooth
 • Zestaw głośnomówiący dzięki wbudowanemu mikrofonowi
 • Wejście audio 3,5 mm jack do przewodowego połączenia z odtwarzaczem
 • Przenośna, płaska obudowa
 • Wydajny akumulator na ok 25 godzin ciągłego grania lub ok. 1000 godzin w stanie czuwania
 • Ładowanie przez port Micro USB, czyli możemy ładować urządzenie nawet z komputera dołączonym kablem USB

Podsumowując dwu tygodniowe testy Samsung LEVEL Box mini, pozytywów nie ma końca, tak małego i zgrabnego urządzenia. Wcześniej nie miałem okazji testować tego typu urządzeń, nawet bym nie pomyślał, że one mają jakikolwiek sens, teraz wiem, że to świetne i bezprzewodowe wyjście dla mobilnej muzyki lub profesjonalnego wykorzystania np. w małym biurze lub salce szkoleniowej. Możliwości wykorzystania tak małego urządzenia są rozbudowane, szczególnie że mamy do dyspozycji bardzo wydajny akumulator, który uniezależnia nas od gniazdka co godzinę.

Każdy zainteresowany tego typu urządzeniem, powinien rozważyć kupno dokładnie tego który testowałem, to świetny produkt.

Głośnik stereofoniczny bluetooth Samsung LEVEL Box mini kupimy za około 389 złotych, cena nie jest najniższa, ale w pełni rekompensuje jej wysokość możliwości i wydajność urządzenia, które działa ŚWIETNIE.

Dziękujemy za wypożyczenie do testów głośnika Samsung LEVEL Box mini firmie Samsung Polska.


698px-Samsung_Logo.svg

Strona produktu: http://www.samsung.com/pl/consumer/mobile-phone/level/level/EO-SG900DBEGWW

Zapraszam wszystkich do subskrypcji naszego kanału MediaTester na YouTube, gdzie udostępniamy nasze materiały wideo dla Was oraz polubienia naszego profilu MediaTester na Facebooku.

Już niedługo kolejne recenzje, testy, unboxingi…

Views: 30

Posted by MediaTester

Entuzjasta i pasjonat nowoczesnych technologii. Zapraszam Ciebie także na mój główny blog i kanał YouTube o nazwie ForumWiedzy.pl, gdzie prezentuję wszystkie moje materiały. Kliknij i subskrybuj, zapraszam. https://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1

Website: http://www.youtube.com/c/mediatester?sub_confirmation=1