Podłączenie laptopa z telewizorem jest prostsze niż myślisz

Jeżeli zastanawiasz się, jak podłączyć Twój telewizor, projektor z laptopem, komputerem stacjonarnym, to zobacz poradnik wideo. Wystarczy wykorzystać odpowiednie złącza w komputerze, by połączenie z TV mogło dojść do skutku.

Procedura wygląda tak:

Łączysz swój komputer za pomocą kabla VGA (analogowy) lub HDMI (cyfrowy) z Twoim telewizorem i w telewizorze za pomocą pilota lub przycisków na telewizorze zmieniasz źródło na PC lub HDMI1 lub HDMI2 itp. wtedy telewizor oczekuje sygnału od komputer, który w większości przypadków przez oprogramowanie / sterownik grafiki w komputerze zostanie wysłany automatycznie jako zduplikowany / skopiowany obraz z komputera.

Jeżeli zaś Twój komputer automatycznie nie będzie przekazywać obrazu, to wystarczy, że w systemie Windows na komputerze przyciśniesz dwa klawisze, WINDOWS + P i wybierzesz odpowiednia konfigurację przesyłania obrazu. Inna opcja, to kliknąć na pulpicie komputera prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję z menu ROZDZIELCZOŚĆ EKRANU i w otwarty oknie wybrać dostępne ekrany.

Jeżeli w danym urządzeniu brak wyjść wideo, to istnieją różnego rodzaju adaptery na złącze USB, które takie wyjścia tworzą, zatem wystarczy poszukać w sklepach lub portalach aukcyjnych, by znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Różne rozwiązania są także dostępne do urządzeń mobilnych, typu smartfony, tablety z systemem Android, iOS.

Zobacz inne przydatne poradniki:

Visits: 41

Posted by MediaTester

Entuzjasta i pasjonat nowoczesnych technologii. Zapraszam Ciebie także na mój główny blog i kanał YouTube o nazwie ForumWiedzy.pl, gdzie prezentuję wszystkie moje materiały. Kliknij i subskrybuj, zapraszam. https://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1

Website: http://www.youtube.com/c/mediatester?sub_confirmation=1